Biblioteka i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

„Książka i możliwość czytania, to jeden z najciekawszych cudów ludzkiej cywilizacji”

Wizytówka biblioteki.jpg

Biblioteka szkolna to pracownia interdyscyplinarna, wspierająca i ułatwiająca realizowanie programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły, wspomagająca realizację edukacji kulturalnej i informacyjnej uczniów. Stwarza możliwość samodzielnego pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania zainteresowań oraz  udziela pomocy w nabywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, selekcjonowania i gromadzenia informacji.

20230216_130131.jpg

Działalność biblioteki to szereg działań podejmowanych w celu kształtowania kultury czytelniczej, propagowania czytelnictwa, wzbudzenia wśród uczniów potrzeby czytania
i ukazania korzyści z tego płynących.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, nauczycieli, rodziców i innych pracowników szkoły.
W zbiorach naszej biblioteki każdy znajdzie coś dla siebie – lektury szkolne, baśnie, legendy, bajki, wiersze, opowiadania dla najmłodszych, komiksy, książki przygodowe, fantastyczne, obyczajowe, historyczne, przyrodnicze, oraz popularnonaukowe.
Posiadamy w swoich zasobach wydawnictwa albumowe z różnych dziedzin wiedzy
oraz publikacje o tematyce regionalnej. Z myślą o nauczycielach i rodzicach biblioteka gromadzi wydawnictwa z zakresu psychologii, pedagogiki, metodyki i dydaktyki.

Księgozbiór biblioteki jest skomputeryzowany. Informacje o zasobach bibliotecznych
 i ich dostępności czytelnicy mogą wyszukać w KATALOGU dostępnym przez Internet
w programie Mol Net+. Link do katalogu: https://m000607.molnet.mol.pl

Na miejscu w czytelni uczniowie mogą skorzystać z księgozbioru podręcznego w skład którego wchodzą słowniki, encyklopedie, leksykony, albumy, atlasy i inne dostępne książki. Zachęcamy do korzystania z czytelni na przerwach, przed i po lekcjach.
Tutaj można znaleźć spokój, ciszę i przyjazną atmosferę. Odpocząć od hałaśliwych przerw i wytężonej pracy na lekcjach.

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej umożliwia skorzystanie z 4 stanowisk IT ze stałym dostępem do Internetu.