Konkursy międzyszkolne


Aktualności:

Konkurs "Kartki z historii Polski"

logo_PKO.jpg

Konkurs „Kartki z historii Polski”

Szkoła Podstawowa Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku wraz z Instytutem Pamięci Narodowej zaprasza uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego  do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Historycznej „Kartki z historii Polski”. Celem konkursu jest zainspirowanie uczniów do poznawania historii Polski oraz kształtowanie postawy patriotyzmu. Temat tegorocznej edycji brzmi:  „Powstanie styczniowe (1863-1864) – przyczyny, przebieg i konsekwencje”. Zapraszamy uczniów klas II i III do wykonania plakatu, a VII i VIII - prezentacji multimedialnej. Przedsięwzięcie otrzymało honorowy patronat Podlaskiego Kuratora Oświaty. Prace można nadsyłać do 30.11.2023 r. Na laureatów czekają nagrody i dyplomy. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Organizatorzy

Dariusz Bielawski

Anna Tyszka

Regulamin Konkursu "Kartki z historii Polski"


Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

Regulamin konkursu:

Regulamin VIII Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Miło nam poinformować, że konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Metropolity Białostockiego J.E. Ks. Dr. Abp. Józefa Guzdka, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Białegostoku.

herb honorowy patronat jpg.jpg

 

Archiwum:

 

13 maja br. odbył się w naszej szkole finał V Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „A Słowo stało się Ciałem”. W eliminacjach wewnątrzszkolnych wzięły udział 32 osoby z 8 białostockich szkół oraz z Choroszczy i Dąbrowy Białostockiej. Do finału przystąpiło 19 uczniów. Wykazywali się oni świetną znajomością Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian. Pytania do etapu międzyszkolnego ułożyli alumni z Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

Patronat nad konkursem objęli: Archidiecezja Białostocka, Podlaski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Białegostoku. Organizatorami konkursu oprócz naszej szkoły  były Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej.

Laureatami tegorocznej edycji w kategorii klas IV-VI zostały: Klara Maria Jabłońska z SP im. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku (I miejsce), Maja Marcelina Iwanowska z SP nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku (II miejsce) oraz Ewa Lachowska z SP nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku (III miejsce). Nagrodzeni w kategorii klas VII-VIII to: Agnieszka Oświecińska z SP im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej (I miejsce), Justyna Adaszkiewicz z SP nr 5 im. W. Broniewskiego w Białymstoku oraz Piotr Wrona z SP im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy.

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami dziękujemy za obecność.

 

 

 

Powrót na początek strony