logo-Laboratoria_Przyszłości_pion_kolor.png

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna przeprowadzana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem projektu jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości w oparciu o STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka w ujęciu interdyscyplinarnym).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wparcie finansowe w wysokości 174 000 zł, dzięki któremu udało się zakupić m.in. drukarki 3D, roboty Dash, zestawy klocków LEGO Education (Spike Prime oraz Motion Prime), aparaty fotograficzne, zestawy konstrukcyjne wprowadzające w zagadnienia elektroniki. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany m.in. na lekcjach matematyki, fizyki, informatyki, chemii, a także na zajęciach z programowania w klasach młodszych.

Zabawy z robotami w 1c

Młodzi programiści

Mali konstruktorzy

Nie jestem obojętny