Tłusty czwartek, czyli świetlica na słodko

Tłusty czwartek to ulubiony dzień wszystkich łasuchów. To doskonała okazja do zajadania się słodkościami i miłego spędzania czasu w gronie najbliższych. W świetlicy szkolnej dużo się działo już od wczesnych godzin porannych. W klimat tego wyjątkowego dnia wprowadził nas tekst Marii Kownackiej „Pączki i faworki u babci Honorki”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią „combrowego czwartku” oraz z innymi tradycjami karnawałowymi. Później wykonali piękne prace plastyczne pt. „Słodkie pączki”, pogłówkowali trochę w trakcie rozwiązywania zagadek o tematyce karnawałowej, a także zacieśnili więzi z kolegami i koleżankami podczas zabawy ruchowej „Pieczenie chrustu”. Podsumowaniem dnia był interaktywny quiz wiedzy o tłustym czwartku, z którym dzieci poradziły sobie znakomicie.

Chyba wszyscy się zgodzą, że świetlica była dziś wyjątkowo smaczna.