Koci dzień w świetlicy

„Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat.”

Koty stały się spełnieniem ludzkich marzeń o udomowionych lwach czy panterach. Chadzają swoimi drogami, ale jednocześnie są przyjacielskie i pozwalają drapać się za uszami. Jak co roku 17 lutego te przesympatyczne zwierzęta obchodziły swoje święto. W związku z tym, podczas zajęć w świetlicy, uczniowie zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów; ich zwyczajów i upodobań. Poznali różne rasy tych zwierząt i dowiedzieli się, czym należy je prawidłowo karmić oraz jak o nie dbać. Okazało się, że wiele osób nie zdawało sobie sprawy, że koty mogą obracać uszy aż o 180 stopni i że ich wąsy (tzw. wibrysy) to koci zmysł dotyku, który pomaga mruczkom w poruszaniu się, a także komunikowaniu się z innymi kotami oraz opiekunami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozmawiały na temat znanych kotów występujących w bajkach, filmach i książkach. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy wspólnie prace pt. „Kotki z kółek” z wykorzystaniem figur geometrycznych. Podsumowaniem zajęć były multimedialne quizy, krzyżówki oraz gra „Kocie memory”.

Od teraz koty nie mają przed nami żadnych tajemnic!