Dzień Dinozaura w świetlicy

Dinozaury wyginęły dawno temu, ale ciągle fascynują zarówno dzieci jak i dorosłych. 27 lutego w naszej szkolnej świetlicy obchodziliśmy dzień poświęcony właśnie tym niezwykłym stworzeniom. Na dzieci już od rana czekały aktywności rozbudzające zainteresowanie tematem. Uczniowie uczestniczyli w „mini-wykopaliskach archeologicznych”, w trakcie których wyszukiwali ukryte w piasku figurki dinozaurów, a także budowali z piasku kinetycznego - ślady dinozaurów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Zgaduj, zgadula, gdzie się ukryła dinozaurowa kula?” z wykorzystaniem plastikowych jajek - niespodzianek. Dzieci, które lubią trochę pogłówkować wypełniały karty do kodowania, zaś miłośnicy kolorowania malowali te prehistoryczne gady.  W trakcie zajęć technicznych uczniowie wykonali „Dinozaury z balonów i papieru”. Niektóre z powstałych prac, stały się później bohaterami krótkiego przedstawienia teatralnego pt. „Dinusie i spółka” w wykonaniu naszych kreatywnych Świetliczaków.

To był z pewnością dzień pełen „dinozaurowych” wrażeń!