Wyprawka czytelnicza dla pierwszaka

W pierwszym tygodniu grudnia nasi najmłodsi czytelnicy z klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Uczniowie wzięli udział w quizie „W świecie baśni. Najlepsi znawcy baśni”. Były zagadki, koszyk z wywianymi z bajek rekwizytami, piosenki ze znanych baśni. Pierwszoklasiści w zmaganiach poradzili sobie znakomicie.
Uwieńczeniem wizyty w bibliotece było otrzymanie przez uczniów książki „Pierwsze abecadło”
przygotowanej w ramach Kampanii Społecznej „Mała książka - wielki człowiek”. Pierwsze czytanki, opowiadania w niej zawarte są zaproszeniem do wielkiej przygody jaką jest czytanie.
Publikacja została przygotowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.