Konkurs "Moja ulubiona książka w obiektywie"

Biblioteka szkolna  zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w

SZKOLNYM KONKURSIE CZYTELNICZO-FOTOGRAFICZNYM

„Moja ulubiona książka w obiektywie”

Konkurs jest organizowany w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination Flourish,
co w dosłownym tłumaczeniu oznacza: „Biblioteka szkolna: Moje szczęśliwe miejsce,
w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

CELE KONKURSU:

1. Upowszechnianie i popularyzacja czytelnictwa.
  2. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych i fotograficznych.
  3. Doskonalenie umiejętności w zakresie wykorzystania sprzętu fotograficznego oraz cyfrowej edycji zdjęć.
  4. Rozwijanie wyobraźni, kreatywności i inwencji twórczej.
  5. Upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE:

1. Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu fotografii cyfrowej, promującej ulubioną książkę. Tematem zdjęcie powinno nawiązywać do treści książki.
    Przykład: baśń Ch. Perraulta „Czerwony Kapturek” – zdjęcie może przedstawiać osobę przebraną za Czerwonego Kapturka z koszyczkiem w ręku, w tle las.
  2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 1-8 Szkoły Podstawowej Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku.
  3. Każdy uczestnik przesyła jedną niepublikowaną wcześniej fotografię konkursową.
  4. Dopuszcza się:

- konwersję zdjęć kolorowych do czarno-białych lub sepii, nakładanie kolorowych filtrów itp.,

- korektę polepszającą jakość zdjęcia (wyostrzenie, kontrast, nasycenie, rozjaśnienie),

- stosowanie kolaży,

- dekorowanie zdjęcia napisami, naklejkami.

1. Praca konkursowa powinna być prawidłowo podpisana. W nazwie pliku należy wpisać kolejno: nazwisko i imię, klasę (np. Kowalski Jan, klasa 1c), w treści wiadomości podać tytuł i autora książki.
  2. Fotografię wykonaną w formacie JPG oraz pliku nie przekraczającym 10MB o rozdzielczości min. 3000 pikseli po dłuższym boku należy przesłać w formie załącznika do wiadomości e-mail do dnia 10.11.2023 r. na adres: bibliasp26@interia.pl

WAŻNE INFORMACJE:

1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.
  2. Prace konkursowe zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Organizatora.
    Komisja wyłoni laureatów konkursu, dopuszcza się możliwość przyznania wyróżnień.
  3. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej/ facebooku

Szkoły Podstawowej Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku.

1. Informacje na temat konkursu udzielają nauczyciele bibliotekarze Eugenia Sierzputowska, Bożena Sawicka. Prosimy o kontakt osobisty lub przez e-dziennik.

PRAWA AUTORSKIE

1. Przedstawiciele ustawowi uczestników konkursu, akceptując regulamin, oświadczają, że posiadają pełnię praw autorskich do zdjęć. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z deklaracją, że prace nie naruszają dóbr osobistych i materialnych oraz praw autorskich osób trzecich i zostały wykonane samodzielnie, a osoby sfotografowane wyrażają zgodę na publikowanie ich wizerunku. Oznacza również zgodę na publikację prac konkursowych na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Szkoły Podstawowej Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku.
  2. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem Organizatorowi prawa do wykorzystania i publikowania prac konkursowych na wystawach i w materiałach promujących.