Biblioteczne walentynki

Każda książka kocha swojego czytelnika. Ta maksyma posłużyła nam do uczczenia w naszej bibliotece Dnia Świętego Walentego.
Czytelników, którzy odwiedzili nas w tym dniu, obdarowaliśmy papierowymi, kolorowymi sercami jako wyraz naszej sympatii do nich.
Zaprosiliśmy uczniów klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami, aby udali się w edukacyjną podróż po świecie uczuć i emocji. Dlaczego wolność żegluje? Czemu spokój głaszcze psa? Dokąd wędruje niewydeptaną ścieżką wyobraźnia? Czy miłość jest elektrykiem? Oto pytania, na które starali się odpowiedzieć uczniowie podczas zajęć czytelniczych przeprowadzonych na podstawie książki „Co robią uczucia?” autorstwa Tiny Oziewicz z pięknymi ilustracjami Aleksandry Zając.
Dodatkowo przygotowaliśmy gazetkę walentynkową z sentencjami o uczuciach z literatury pięknej. Mamy nadzieję, iż cytaty z ulubionych książek zachęciły do refleksji nad miłością i przyjaźnią.

Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom za to, że jesteście. Cieszymy się, gdy nas odwiedzacie, bo to sprawia, że nasza biblioteka jest wyjątkowym miejscem.

Zapraszamy do czytania i odkrywania piękna literatury.