Życzliwość - zajęcia w klasie 6b

Klasa 6b wie, co to znaczy być życzliwym

W klasie 6b podejmowane są działania mające na celu zintegrować klasę oraz pomóc w zbudowaniu atmosfery wzajemnej tolerancji i życzliwości. 22 maja uczniów odwiedziła pani policjantka, która przedstawiła zasady dotyczące właściwego zachowania w szkole i poza nią. Rozmawiała z uczniami na temat tego, co to znaczy życzliwość i tolerancja. Przedstawiła również konsekwencje działań niezgodnych z prawem.

Kolejnym elementem mającym pomóc uczniom w kształtowaniu odpowiednich postaw jest gazetka wykonana przez jedną z uczennic – Victorię Balazi. Victoria zaprezentowała w niej sytuacje, w których powinniśmy pokazywać swój pozytywny stosunek do koleżanek i kolegów oraz osób dorosłych.

29 maja na lekcji wychowawczej odbyły się zajęcia integrujące zespół klasowy – „Podchody ortograficzne”, przygotowane przez Zuzię Ejsmont. W czasie zajęć uczniowie wykonywali kolejne zadania, by w końcu odczytać hasło. Bawili się świetnie, a jednocześnie uczyli tego, jak ważna jest współpraca i wzajemna pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.