„Zostań dzieckiem”

W dniach 4-5 kwietnia br. społeczność naszej szkoły razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 42 wzięła udział w rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje rozpoczęły się już dzień wcześniej - w niedzielę - Mszą Świętą. Poniedziałek szczególnie dla starszych uczniów był czasem spowiedzi, a we wtorek uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Prowadzący rekolekcje ks. Krzysztof Andryszak z dużym zaangażowaniem uczył nas (razem z towarzyszącą mu owieczką), jak się modlić, by być bliżej Jezusa. Wszystkim dużo radości sprawiły piosenki, które poznawaliśmy oraz odgrywane przez uczniów scenki. Dziękujemy za przypomnienie nam, jak ważne w dążeniu do nieba jest bycie ufnym dzieckiem! „Wszystkie dzieci idą do nieba, zostań dzieckiem, więcej nie trzeba…”.