Z wizytą w Narwiańskim Parku Narodowym

Uczniowie klasy 1a i 2 c ledwie zdążyli ochłonąć po atrakcjach związanych z Dniem Dziecka, a już kolejny dzień przyniósł moc atrakcji. 2 czerwca dzieci udały się na wycieczkę do Narwiańskiego Parku Narodowego.

Pobyt w tym urokliwym przyrodniczo miejscu, uczniowie rozpoczęli od wizyty w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka” w Kurowie. Tu dzieci obejrzały film o genezie powstania Doliny Narwi, multimedialną makietę rzeki, podziwiały duże akwarium z rybami i innymi stworzeniami zamieszkującymi wody Narwi. W kolejnych salach dzieci poznawały świat roślin i zwierząt Narwiańskiego Parku Narodowego korzystając z ekspozycji przyrodniczych, stołów multimedialnych, ekranów dotykowych czy wirtualnych lornetek.

Kolejnym etapem wycieczki było spotkanie z pracownicą parku, która szczegółowo przedstawiła nam zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać w parkach narodowych, a następnie zabrała nas na spacer ścieżką przyrodniczą „Kładka wśród bagien”. Nie był to jednak zwykły spacer. Dzieci podzielone na grupy otrzymały do wykonania określone zadania związane z obserwacjami przyrodniczymi. Wszyscy znakomicie wywiązali się ze swoich zadań, a słoneczna aura sprzyjała podziwianiu piękna przyrody.

W końcu przyszedł czas na wspólne zabawy integracyjne i biesiadowanie przy ognisku.

Jak to zwykle bywa, przy dobrej zabawie czas szybko minął i ani się obejrzeliśmy jak trzeba było wrócić do szkoły. Mamy nadzieję, że do Doliny Narwi jeszcze powrócimy.