Wywalczyłyśmy Złoto!

Nasze zawodniczki wygrały Mistrzostwa Miasta Białegostoku w ramach Igrzysk Dzieci Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Białymstoku.
14 marca w naszej szkole odbył się Turniej Finałowy w ramach rozgrywek szkolnych w piłce siatkowej dziewcząt. Do zawodów przystąpiły cztery szkoły (SP9, SP12, SP26 i SP38) po dwa zespoły z każdej z nich, w sumie 40 dziewcząt. Wszystkie szkoły przygotowały swoje zawodniczki do rozgrywek w ramach klas sportowych.
Nasze dziewczyny w składzie: kl. 5A: Laura Dąbrowska, Julia Iwaniuk, Maja Sacharczuk, Julia Węcławska, kl. 6A Lena Błahuszewska, Dominika Dołżyńska, Natalia Grzyb, Daria Leszczyńska, Valeria Trayan, kl.7A Pola Dąbrowska, dostarczyły nam wielu pozytywnych sportowych emocji, prawie cała szkoła przyszła, by nam kibicować.
Turniej rozpoczęliśmy od dwóch gładko wygranych meczy po 2:0 z zaprzyjaźnionymi szkołami SP38 i SP9. Tak więc awans do Finału Województwa mieliśmy zapewniony. Jednak nasze ambicje były większe. Będąc na własnym terenie chcieliśmy zgarnąć najwyższą nagrodę – Złoto. Przystąpiliśmy do ostatniego meczu ze szkołą SP12.
Początek meczu nie zaczął się po naszej myśli. Pierwszy set nie zakończył się zwycięstwem i zespół złożony z zawodniczek z klas 6 i 7 musiał uznać wyższość przeciwniczek. W drugim secie do rywalizacji przystąpiły wychowanki Pani Trener Beaty Buńkowskiej, a one przegrywać nie potrafią.  Gładko wygrały dzięki mocnej zagrywce. W sytuacji gdy jest wynik 1:1 w setach, rozegrany musi być tzw. set prawdy – tie-break. Skład, który miał wyjść na parkiet do ostatniej potyczki, musiał być złożony z najlepszych dziewcząt. Była to trudna decyzja dla trenerów tym bardziej, że wszystkie dziewczęta w czasie całego turnieju wykazały się świetnym przygotowaniem fizycznym, taktycznym i mentalnym. Dzięki ich ofiarnej grze walczyliśmy o pierwsze miejsce w Białymstoku. Musieliśmy szybko przeanalizować grę wszystkich dziewcząt i podjąć decyzje. Tak więc do trzeciego seta na parkiet wyszły: Natalia Grzyb, Maja Sacharczuk, Valeria Trayan, Julia Węcławska i Pola Dąbrowska. Wygraliśmy losowanie i na zagrywkę weszła Natalia Grzyb, 5 świetnych zagrywek, skuteczny blok Mai Sacharczuk i już było wiadomo, że to my jesteśmy lepsi. Ofiarna walka o każda piłkę Poli Dąbrowskiej i mądra gra na siatce Valerii Trayan spowodowała, że po kilkunastu minutach wiedzieliśmy, kto będzie stał na najwyższym podium. Do zdobycia ostatnich punktów przyczyniła się również Julia Węcławska, która aktywnie grała na boisku. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy bardzo głośno nas dopingowali. Następny turniej w kwietniu. A już w środę uczennice z klas 7 i 8 będą walczyć w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w SP21. Życzymy powodzenia.