Wynalazki w klasie 2c

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zawdzięczamy wynalazcom i odkrywcom. Trudno przecież wyobrazić sobie współczesny świat bez elektryczności, leków czy chociażby telefonu. Wynalazki i ich wpływ na nasze codzienne życie, to tematy, które w ostatnich dniach zaprzątały głowy uczniów klasy 2c.

Na własnej skórze mogli się przekonać, jak wiele wysiłku, pomysłowości i cierpliwości wymaga praca konstruktora. Uczniowie zaprojektowali, a następnie wykonali różnorodne „wynalazki” według własnego pomysłu. Wykorzystali do tego materiały pochodzące z recyklingu. Dzięki ich kreatywności powstały wehikuły czasu, super roboty i maszyny do spełniania życzeń. Wszyscy świetnie się bawili podczas wymyślania i konstruowania swoich urządzeń. Wiemy już, że odkrywcą i wynalazcą może zostać każdy z nas.