Wiwat Niepodległa! Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Cała społeczność szkolna dała świadectwo naszej dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

Wiwat Niepodległa! Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. przeszedł do historii jako jeden z najistotniejszych dni w dziejach naszego kraju i narodu. Wtedy właśnie, po 123 latach niewoli, państwo polskie odrodziło się jako suwerenny, niepodległy kraj. Co roku 11 listopada Polacy obchodzą Święto Niepodległości. Dziękujemy wtedy wszystkim, którzy walczyli za naszą wolność. Wyrazem naszej wdzięczności i radości był właśnie apel, w którego przygotowanie tak aktywnie włączyli się uczniowie. Uroczystość była wspaniała. Uczniowie ubrani w galowe stroje byli skupieni i zainteresowani wydarzeniami na scenie.
Mamy świadomość, że dzisiaj na szczęście żyjemy w wolnej Polsce, ale nigdy nie możemy zapomnieć o tych, którym wolność zawdzięczamy.