Warsztaty z fizyki elektrycznej w Epi-Centrum Nauki

Obraz1.png

14 kwietnia uczniowie z Ukrainy oraz klasy 4b wzięli udział w warsztatach z fizyki elektrycznej w Epi-Centrum Nauki w Białymstoku. Była to niepowtarzalna okazja do wykonania prostych doświadczeń, które pomagają lepiej zrozumieć otaczający świat.

Podczas warsztatów uczniowie poznali czym jest elektryczny świat, dowiedzieli się co to takiego elektrostatyka, oddziaływania oraz przepływy, wykorzystując do tego najprostszy model budowy atomu. Nauczyli się jakie własności posiada elektryczność i jak samemu dany przedmiot naelektryzować, czyli przekazać mu ładunki oraz co sprawia, że żarówka świeci i czym różni się przewodnik od izolatora.

Dzieci poznały także zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Na koniec nie zabrakło bezpiecznej zabawy z Generatorem Van de Graaffa.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu UNICEF Spilno Białystok.

Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)