Uwalniamy książki!

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli do udziału w akcji „Uwalniamy książki”.

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli do udziału w akcji „Uwalniamy książki”.
Wielu z nas posiada w domu książkę, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona i zapomniana. Zamiast trzymać taką książkę w kącie własnego pokoju, lepiej podzielić się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają. W związku z tym będzie można przynieść do nauczycieli polonistów i bibliotekarzy książki  z własnego zbioru, które będziemy chcieli „uwolnić”. Zostaną one opatrzone specjalną pieczątką i wystawione na przygotowanym do tego regale, umieszczonym na holu drugiego piętra. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i wziąć kolejną.

Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

W czasie trwania akcji będzie można przynosić kolejne książki ze swojego zbioru, które chcemy by również zostały „uwolnione”.

Dziel się z innymi radością czytania!