Uwaga, obcy

Potrafię powiedzieć „NIE” obcemu

W dniu 6 lutego naszą szkołę odwiedził specjalny gość – funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Białymstoku. Uczniowie klas III mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach profilaktycznych pt. „Uwaga, obcy!”. Ich celem było kształtowanie prawidłowej postawy u dzieci podczas spotkania z osobą obcą, nieznajomą.

Podczas zajęć prowadzący przy aktywnym współudziale dzieci, prowadząca omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami, osobami których nie znamy. Uczniowie obejrzeli ciekawy film, dzięki któremu dowiedzieli się: na jakie zagrożenia ze strony osób nieznajomych mogą być narażone, w jaki sposób można rozpoznać kto jest niebezpieczny oraz  jak uniknąć kłopotów i groźnych sytuacji.

Dzieci na pewno zapamiętają dobre rady naszego gościa.