Uroczyste ślubowanie

„Ślubuję uroczyście! Być dobrym Polakiem, Pilnie uczyć się, jak kochać Ojczyznę,

„Ślubuję uroczyście!
Być dobrym Polakiem,
Pilnie uczyć się, jak kochać Ojczyznę,
Strzec honoru i dobrego imienia szkoły.
Słuchać i szanować swoich rodziców i nauczycieli.
Być dobrym uczniem i dobrym kolegą.
Nauczyć się tego co mądre i piękne.
Tak mi dopomóż Bóg!”

19 września 2020r. o godzinie 12.00 rozpoczęło się jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia - ślubowanie klas pierwszych. Uczniom klas pierwszych w uroczystości towarzyszyli Pani Dyrektor Katarzyna Szostak-Król, Pani Wicedyrektor Ewa Przemska, wychowawczynie klas pierwszych oraz przedstawicielka klas starszych.
Uroczystość rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Szostak-Król, która powitała pierwszoklasistów, pogratulowała tego, co już potrafią i złożyła im serdeczne życzenia. Następnie uczennica klasy czwartej Lidia Sadowska wprowadziła młodsze dzieci do społeczności szkolnej. Po uroczystych słowach ślubowania, pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę „Hej, ho, pierwsza klasa!”. Na zakończenie wręczono pamiątkowe dyplomy.
Życzymy wszystkim Pierwszoklasistom, aby nauka w naszej szkole była wspaniałą przygodą! Aby szkoła była dla Was bezpiecznym miejscem, do którego będziecie chcieli wracać, gdzie rozwiniecie swoje talenty i gdzie znajdziecie przyjaźnie na całe życie.