Uczniowie klasy 1B tworzyli kaligramy

Kreatywność w procesie nauki języka angielskiego ułatwia zapamiętywanie i przywoływanie informacji, dzięki głębokiemu przetwarzaniu języka. Dodatkowo, twórcze i angażujące zadania sprawiają, że uczniowie mają większą motywację do doskonalenia umiejętności językowych.

Uczniowie klasy 1B tworzyli kaligramy

Uczniowie klasy 1B tworzyli więc kaligramy- słowa wpisane w rysunek w sposób odzwierciedlający ich znaczenie.  Na zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez p. Alicją Samsonowicz dzieci poznały słownictwo opisujące materiały, z których wykonane są otaczające nas przedmioty. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością w wymyślaniu wyrazów do przedstawienia w formie kaligramów.