Turniej koszykówki "Spójrz inaczej"

18 stycznia 2024 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli w Turnieju koszykówki. Zmagania sportowe poprzedzone były wieloma działaniami wychowawczymi w ramach realizowanego w klasach piątych programu profilaktycznego "Spójrz inaczej". Spotkanie, było też bardzo dobrą okazją do wykorzystania nauczanych umiejętności i wiadomości na lekcjach wychowania fizycznego w praktyce.

Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem "każdy z każdym". Mecz składał się z trzech części: gry chłopców, dziewcząt i drużyny mieszanej. Turniej sędziowali uczniowie klasy 7b (Emil i Mateusz) i 8a (Kornelia i Maciej).

Klasy piąte wraz z wychowawczyniami przygotowały plakaty i okrzyki dopingujące za które, tak jak i za grę klasy otrzymywały punkty.

Cała impreza przebiegała w radosnej atmosferze w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji.

Najwięcej punktów zebrali uczniowie klasy 5c z wychowawczynią panią Magdą Antczak. Na drugim miejscu uplasowały się klasy: 5b pod opieką wychowawczyni pani Alicji Samsonowicz i klasa 5a z wychowawczynią panią Martą Gaweł.

Wszyscy uczestnicy Turnieju zostali nagrodzeni zdrowymi przekąskami, a zwycięzcy dodatkowo nagrodami w postaci piłeczek koszykarskich, antystresowych.

Organizatorem eventu była nauczycielka wychowania fizycznego pani Anna Kowalska, wraz z koleżankami z katedry wf paniami: Jolantą Filipiuk i Joanną Szeszko.