Tłusty Czwartek – wielkie łasuchowanie

Tłusty Czwartek – wielkie łasuchowanie

Tłusty Czwartek to tradycja kultywowana w naszym kraju od bardzo dawna. Tego dnia niemal w każdym domu królują pączki i faworki, gdyż jak głosi tradycja zjedzenie tego dnia choćby jednego pączka ma zapewnić dobre życie.  Uczniowie klas 3a i 3b już od kilku lat przy wsparciu swoich rodziców i wychowawców,  konsekwentnie dbają o to aby ten zwyczaj kultywować również w szkole.  W ostatni czwartek przepyszne pączki zjadane były ze smakiem w zaskakująco ogromnych ilościach. Oczywiście po smakowitym drugim śniadaniu pracuje się zdecydowanie lepiej. Oby więcej tak smacznych tradycji.