Szkolny konkurs plastyczny "Książka, która skradła moje serce"

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„KSIĄŻKA, KTÓRA SKRADŁA MOJE SERCE”

Konkurs jest organizowany w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association

of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza:

„Czytanie dla globalnego pokoju i harmonii”.

CELE KONKURSU:

• propagowanie czytelnictwa,
  • zainteresowanie uczniów książką,
  • rozwijanie kreatywności i wrażliwości plastycznej,
  • rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej przeczytanymi książkami.

REGULAMIN:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-4
  2. Zadaniem uczestników jest: przedstawienie w formie pracy plastycznej swojej ulubionej książki (np. fragmentu książki, strony tytułowej, bohaterów książki ... itp.)
  3. Technika prac jest dowolna (rysunek, wydzieranka, wyklejanka, malarstwo, itp.)
  4. Maksymalny rozmiar pracy: A4 lub A3.
  5. Uczestnicy wykonują prace indywidualnie i samodzielnie.
  6. Każda praca powinna być czytelnie opisana na odwrocie i zawierać następujące dane: imię i nazwisko, klasa, tytuł i autor książki.
  7. Prace należy dostarczyć do dnia 28.10.2022 r. do biblioteki szkolnej.
  8. Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Organizatora.
  9. Oceniana będzie: zgodność pracy z tematem, walory artystyczne, takie jak: kompozycja, technika, oryginalność i pomysłowość, staranność i estetyka pracy, samodzielne wykonanie.
  10. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej/ facebooku SP Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku.
  11. Organizatorzy nie zwracają prac oraz zastrzegają sobie prawo ich wykorzystania do celów edukacyjnych. Na prośbę uczestnika dopuszcza się zwrot pracy.
  12. Organizator zastrzega sobie prawo do ekspozycji i publikacji prac bez dodatkowej zgody autorów.
  13. Organizatorami konkursu jest biblioteka biblioteka szkolna.
  14. Informacji na temat konkursu udziela: pani Eugenia Sierzputowska, pani Bożena Sawicka.