"Szkoła dla Rodziców" - podsumowanie

We czwartek 23 marca zakończyła się kolejna edycja „Szkoły dla Rodziców” organizowana w naszej placówce. Uczestniczący w niej rodzice zdobywali wiedzę i doskonalili kompetencje wychowawcze pomocne w spełnianiu pełnej wyzwań roli rodzica.
Na zakończenie podzielili się swoimi wrażeniami i osiągnięciami.

SZKOŁA DLA RODZICÓW pomogła mi usprawnić relacje rodzic – dziecko. Częściej zauważam i doceniam pozytywne działania dzieci. Nauczyłam się, jak istotną sprawą jest chwalenie dzieci i moje pozytywne nastawienie do życia”.

„Nauczyłam się zwracać uwagę i doceniać pozytywne strony moich dzieci”.

SZKOŁA DLA RODZICÓW pomogła mi zweryfikować wiele zachowań i sytuacji z udziałem moich dzieci. Poznane teorie i techniki uświadomiły mi, że mam wpływ na to, jak się czuję i jak czują się moje dzieci”.

„Wspólnym zajęciom zawdzięczam pozytywne spojrzenie na siebie jako rodzica i wiarę w sens starań włożonych w budowanie dobrych relacji z dziećmi”.

SZKOŁA DLA RODZICÓW wyposażyła mnie w lepsze, szersze spojrzenie na wiele spraw w rodzinie. Dzięki zajęciom poprawiłam komunikację z dziećmi. Zapoczątkowałam pracę na sobą i nad relacjami rodzic – dziecko.

Cieszę się, że tu byłam, bo warto było tu być. Polecam zajęcia innym rodzicom”.

„Dzięki SZKOLE DLA RODZICÓW nauczyłem się inaczej patrzeć na relacje z dziećmi. Nie oceniać, a bardziej dostrzegać ich zaangażowanie. Mam wrażenie, że bardziej rozumiem swoje dzieci”.