Spotkanie autorskie z Celiną Zybrycką

13 stycznia 2022 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Celinę Zubrycką,  -nauczycielkę, pisarkę, autorkę bajek terapeutycznych, przewodniczącą Podlaskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Oddziały klas 2 wraz z swoimi wychowawczyniami spotkały się z Panią Celiną w bibliotece szkolnej, aby zapoznać się z jej twórczością. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści autorki o książce „Królewna na złotym wózku”. Jest to ujmująca opowieść terapeutyczna o niepełnosprawnej dziewczynce.

Przekazuje ona młodym czytelnikom, iż  wiara w siebie i najbliższych pomaga wygrać z własnym lękiem i przezwyciężyć swoje słabości. Przypomina nam, że nigdy nie powinniśmy zapominać o tych, którzy najbardziej potrzebują naszej uwagi i pomocy.

Mieliśmy również niepowtarzalną okazję zapoznać się z nową książką pisarki „Tere fere, czyli bajki z dziecięcego pokoju”. Opowiada ona o  fantastycznym świecie, w którym zabawki w pokoju Ignasia ożywają, latająca po pokoju much przeżywa niezwykłą przygodę.

Książka jest napisana z ciepłym humorem.

Na zakończenie spotkania oczywiście nie mogło zabraknąć autografów i  wspólnych zdjęć.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki po książki pani Celiny Zybryckiej!

Bajki terapeutyczne autorstwa naszego gościa można znaleźć na portalu ,,Miasto dzieci":https://miastodzieci.pl/?s=celina+zubrycka