SP26 pomaga!


Szanowni Państwo,
Bardzo prosimy o wsparcie naszej uczennicy Dominiki swoim 1,5% podatku.
Dyrekcja Szkoły
------------------------------------
Rozpoczął się Nowy Rok 2023, a tym samym nowy okres rozliczeniowy PIT. Tak samo jak w ubiegłym roku BARDZO PROSIMY o przekazanie 1,5% dla naszej dzielnej i walecznej córeczki Dominiki.
Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie, jakie okazaliście nam w tamtym roku.
Nasza Dominisia ma 8 lat, jest uczennicą klasy II c. Przeszła zbyt wiele jak na swój wiek - rok brania agresywnej i wyniszczającej chemii, 6 operacji (ostatnia była 13 stycznia 2023r.) , 9 miesięcy w gipsie. Wygrała walkę o życie ze złośliwym nowotworem kości mięsak Ewinga. Niestety groźny przeciwnik nie oszczędził kości w lewej nóżce. Dominiczka 31 sierpnia 2020r. w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie przeszła operację wycięcia kości i wstawienia endoprotezy kości udowej i kolana, podczas której stwierdzono także osteoporozę kości piszczelowej i samoistnie złamanie. Córeczka wymaga ciągłej rehabilitacji, jej nóżka jest sztywna, nie zgina się w kolanie. Lekarz z IMiDz powiedział nam: "Musimy docenić to co mamy. Teraz naszym celem jest to, aby Dominika była jak najbardziej sprawna i samodzielna." I tego się trzymamy i intensywnie ją rehabilitujemy - 4x w tygodniu wozimy Dominiczkę na rehabilitację żeby nie zanikały mięśnie, żeby nie robiły się przykurcze, żeby jej miednica i kręgosłup nie wykrzywiały się na różne strony oraz żeby mogła cieszyć się dzieciństwem.
Dominisia wiele wycierpiała i dużo przeżyła, ale to jeszcze nie koniec. Operacje muszą być powtarzane przez najbliższe 8 lat, ponieważ Dominika rośnie i w związku z tym konieczna będzie wymiana endoprotezy na większą. W międzyczasie trzeba ją operacyjnie wydłużać, mniej więcej co 6 miesięcy. Ostatnia wymiana endoprotezy planowana jest dopiero około 16 roku życia jak Dominika przestanie rosnąć. Tym bardziej potrzebna jest ciągła rehabilitacja.
Pieniążki zebrane z 1,5% bardzo pomagają nam w pokryciu kosztów rehabilitacji, leczenia skutków ubocznych chemii (np. kamica nerkowa, hiperkalciuria), wizyt u specjalistów, zakupu suplementów oraz wydatków związanych z dojazdami do szpitala w Warszawie.
Jeśli znacie ludzi o dobrym sercu, życzliwe biura rachunkowe, macie zaprzyjaźnione firmy to opowiedzcie im o Dominiczce ❤️
Będziemy dozgonnie wdzięczni za okazane serce i pomoc nam i naszej dzielnej wojowniczce.
Z wyrazami szacunku
Rodzice Dominiki
Powrót na początek strony