Rekolekcje Wielkopostne

Szkolne rekolekcje wielkopostne

W dniach 17-19 marca br. w parafii Miłosierdzia Bożego odbywały się rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. Wojciech Kapica – ojciec duchowny Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. W niedzielę każdy indywidualnie mógł uczestniczyć we Mszy Świętej, zaś w poniedziałek i we wtorek gromadziliśmy się w kościele całymi klasami, by przygotowywać się do zbliżającej się Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W poniedziałek przeżywaliśmy Drogę Krzyżową. Starsi uczniowie mieli też okazję do zrobienia rachunku sumienia i skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. We wtorek 19 marca, w Uroczystość św. Józefa, podczas Mszy Świętej ojciec rekolekcjonista ukazał nam świętego Józefa jako wzór do naśladowania w jego cichości i pokorze. Dziękujemy Bogu, ks. Wojciechowi, wszystkim kapłanom posługującym w naszej parafii, scholii śpiewającej podczas rekolekcji, a także nauczycielom, którzy opiekowali się uczniami podczas rekolekcji i tym samym pomogli im lepiej przeżyć ten czas łaski.