Projekt "Witamy w Polsce 2022/2023"

Miło nam poinformować, że w naszej szkole będzie realizowany projekt Stowarzyszenia Vox Humana pn. Witamy w Polsce 2022/2023 finansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt skierowany jest do osób, które w wyniku działań wojennych w swoich krajach zamieszkały w Polsce.

W ramach realizacji projektu prowadzone będą następujące działania:

1. Lekcje języka polskiego jako obcego dla uczniów oraz osób dorosłych;
  2. Pomoc asystenta kulturowego - tłumaczenia, kontakt z polskimi instytucjami związanymi m.in. z pobytem w Polsce, pracą, wynajmem mieszkania, szkołą, służbą zdrowia;
  3. Pomoc konsultanta kulturowego w rozwiązywaniu problemów w szkole i w kontaktach z polskimi instytucjami, pracodawcami i organizacjami;
  4. Szkolenia dla nauczycieli pracujących z uczniami pochodzącymi ze środowisk cudzoziemskich pt. "Jak pracować z cudzoziemcami".

Wszystkie działania w projekcie są bezpłatne dla uczestników.

Zapraszamy do współpracy.