Pola Nadziei

Wraz z nadejściem wiosny na terenie naszej szkoły zakwitły żonkile, które zostały posadzone w październiku minionego roku przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Żonkile, będące symbolem nadziei, utworzyły „Pola Nadziei”. Akcja, w której uczestniczy nasza szkoła, ma na celu wspieranie Hospicjum dla Dzieci Fundacji „Pomóż Im”. W latach poprzedzających pandemię, kiedy wiosną kwiaty zakwitły, wolontariusze rozdawali żywe oraz własnoręcznie zrobione papierowe żonkile w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze były przeznaczane na potrzeby podopiecznych hospicjum.

W tym roku z powodu pandemii akcja została przeniesiona do Internetu. Widok kwitnących żonkili to okazja, by uwrażliwiać nasze serca na chorobę i cierpienie chorych dzieci żyjących blisko nas w domowych hospicjach. Wszystkich, pragnących wesprzeć Fundację „Pomóż Im”, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej fundacji: www.pomozim.org.pl oraz wzięcia udziału w kweście on-line na stronie pomagam.pl/polanadziei

Możemy też udostępniać kwestę i zachęcać do wsparcia akcji swoich znajomych. „Pomóż Im odnaleźć iskrę nadziei”. Dziękujemy za okazaną pomoc!