Podsumowanie konkursu matematycznego dla uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku „Mały Gauss”

W dniu 4 maja 2021 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny  „Mały Gauss”, który skierowany był do wszystkich uczniów klas czwartych.

Celem konkursu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów, wykrywanie uzdolnień matematycznych, rozwijanie zainteresowań oraz logicznego myślenia.

Konkurs nawiązywał do historii wybitnego naukowca Johanna Carla Friedricha Gaussa, uznawanego za największego matematyka od czasów antycznych. Żył on 78 lat, a talent geniusza ujawnił się już w wieku trzech lat. Jego genialne odkrycia sprzed dwóch stuleci są do dziś wykorzystywane na co dzień przez każdego z nas.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 16 osób. Uczniowie podczas konkursu rozwiązali 15 zadań zamkniętych i 5 otwartych, które wymagały oprócz wiadomości matematycznych również umiejętności logicznego myślenia.

Zwycięzcą została Oliwia Pogorzelska z kl. IVc, II miejsce zajęła Małgorzata Laskowska z kl. IVa, III miejsce zajęli: Victoria Balazi (IVb), Izabela Jaromska (IVb), Julia Pietroczuk (IVc), Mateusz Sidorowicz (IVb).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, przekażemy niebawem dyplomy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów J