Plastyka sensoryczna w 2c

Uczniowie klasy 2c uczęszczają w tym roku szkolnym na zajęcia z plastyki sensorycznej prowadzone przez wychowawczynię. Sensoplastyka łączy działania artystyczne z pobudzaniem i  rozwijaniem  zmysłów – dotyku, wzroku, węchu, smaku i słuchu. Podczas zajęć uczniowie  wykonali np.: piękne zimowe śnieżynki wykorzystując sól, a także ozdoby świąteczne z plastrów drewna. Dużo pracowali farbami – powstały oryginalne collage, na których można zaobserwować mieszanie się kolorów. Innym ciekawym sposobem przenikania się barw, okazało się skrapianie wodą wzorów namalowanych mazakami na ręczniku papierowym. Z dużą radością dzieci bawiły się samodzielnie wykonaną piankoliną oraz przygotowały antystresowe „gniotki”, napełniając balony mąką, solą i ciecierzycą. Zajęcia z plastyki są też okazją do integracji, a przede wszystkim świetną zabawą.