Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2023

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2023 r. nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zorganizowane przez UNICEF.

Uchwalona w 1989 roku Konwencja o Prawach Dziecka gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka to okazja, aby w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Jest to również dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.

20 listopada uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani na niebiesko. Kolor ten jest przyjętym przez UNICEF symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki z wychowankami dotyczące praw i ich przestrzegania. Dzieci miały także okazję zobaczyć krótki filmik stworzony przez uczniów naszej szkoły. Na korytarzach pojawiły się tematyczne gazetki.

To był bardzo ważny dzień, jednoczący całą społeczność szkolną.

#unicefpoland #WorldChildrensDay