Liga zadaniowa - październik 2021

Dla klas 7

Regulamin konkursu „ Liga zadaniowa”

1.W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas VII Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku.

1. Konkurs trwa od października 2021 do maja 2022 roku.
  2. Przebieg konkursu: - w miesiącach: październik – maj uczniowie otrzymają zestawy zadań do rozwiązania samodzielnie w domu.
  3. Treści zadań będą umieszczane na początku każdego miesiąca na stronie internetowej szkoły w zakładce „Liga zadaniowa”.
  4. Rozwiązania zadań należy składać do końca każdego miesiąca u swoich nauczycieli matematyki.
  5. Nauczyciele po sprawdzeniu zadań, przekazują uczniom liczbę zdobytych punktów.
  6. Uczniowie, którzy otrzymają największą liczbę punktów zostaną nagrodzeni.

Zapraszamy do udziału w konkursie!!!!!!

Nauczyciele matematyki SP 26

Liga zadaniowa – październik 2021r.

Zadanie 1

Adam miał 150 zł oszczędności, z których 20% przeznaczył na słodycze, a resztę zainwestował. Inwestycja przyniosła 30% zysku. Ile złotych zysku przyniosła Adamowi ta inwestycja?

1. 30 B) 36                         C) 39                             D)45

Zadanie 2

Pięciocyfrowa liczba naturalna 24a8b jest podzielna przez 4, przez 5 oraz przez 9. Suma cyfr a+b wynosi:

1. 13                 B) 10                               C) 9                                         D) 4

Zadanie 3

Powierzchnia działki rekreacyjnej jest równa . Ile to arów:

1. 0,38 a B) 380 a                                C)3,8 a                               D) 38 a

Zadanie 4

W pustej sali ustawiono krzesła i trzyosobowe ławki do siedzenia.  Razem tych sprzętów jest 282. Do Sali weszło 520 osób. Po zajęciu wszystkich miejsc okazało się, że stosunek liczby osób stojących do liczby osób siedzących był równy 1:4. Ile jest krzeseł, a ile ławek jest w tej sali?

Zadanie 5

Wyznacz liczbę trzycyfrową, której suma cyfr wynosi 17. Cyfra dziesiątek jest możliwie największą wśród cyfr liczbą pierwszą, zaś cyfra jedności stanowi   cyfry setek. Zapisz obliczenia oraz podaj odpowiedź.

Zadanie 6

Oblicz pole powierzchni całkowitej i objętość prostopadłościanu, wiedząc, że suma krawędzi prostopadłościanu wynosi 108 cm, a krawędzie są w stosunku 2:3:4. Zapisz obliczenia i podaj odpowiedź.