Konkurs z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku  wraz z  Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Białymstoku zaprasza  uczniów z klas VI-VIII Szkół Podstawowych oraz uczniów Szkół Ponadpodstawowych do udziału w konkursie wiedzy i hasło o tematyce antynikotynowej.

Działania skoncentrowane wokół tegorocznej akcji „Światowy Dzień Bez Tytoniu”
(31 maja) mają zwrócić uwagę na szkodliwość palenia tytoniu i papierosów elektronicznych na zdrowie i życie człowieka.

Celem podjętej interwencji jest tworzenie mody na niepalenie wśród uczniów oraz edukacja na temat skutków wynikających z palenia tytoniu zarówno w aspekcie zdrowotnym, ekonomicznym, socjalnym jak i prawnym.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wymyślenie ciekawego hasła o tematyce antynikotynowej i wypełnienie karty konkursowej, w której znajdują się pytania dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Wypełnioną ankietę wraz załącznikami należy przesłać na adres email: pz@psse.bialystok.pl

Komisja konkursowa przyzna trzy nagrody:

I nagroda – o równowartości 300 zł

II nagroda – o równowartości 200 zł

III nagroda – o równowartości 100 zł

w formie nagród rzeczowych.

Fundatorzy nagród: Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział w Białymstoku.

Oceny kart konkursowych dokona komisja powołana przez instytucje organizujące konkurs, a  wyniki ogłoszone zostaną  w dniu 7 czerwca 2021 na stornach internetowych organizatorów.