Konkurs „Kartki z historii Polski”

28 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej „Kartki z historii Polski”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku, a współorganizatorem Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku. Patronat nad konkursem objęło Muzeum Wojskowe w Białymstoku, którego przedstawiciel wygłosił prelekcję dotyczącą propagandy z okresu początku II wojny światowej.

Konkurs „Kartki z historii Polski”

W konkursie uczestniczyło 26 uczniów z 10 szkół województwa podlaskiego. Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali zadania testowe dotyczące tzw. kampanii polskiej 1939 r. Następnie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji p. Piotra Białokozowicza, pracownika Muzeum Wojska w Białymstoku.

Po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniono zwycięzców. Najlepiej test rozwiązał Jędrzej Torebko ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego z Tykocina. Drugie miejsce zajął Łukasz Depta z naszej szkoły, a na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Zakrzewski ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie. Trzy osoby otrzymały również wyróżnienia. Wiedza i umiejętności uczestników stały na wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody i drobne upominki ufundowane przez IPN Odział w Białymstoku i Muzeum Wojska w Białymstoku. Gratulujemy uczniom i opiekunom.

Szczegółowe wyniki znajdują się w zakładce „Konkursy międzyszkolne”