Konkurs historyczny "Kartki z historii Polski"

Konkurs „Kartki z historii Polski”

Szkoła Podstawowa Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku wraz z Instytutem Pamięci Narodowej zaprasza uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego  do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Historycznej „Kartki z historii Polski”. Celem konkursu jest zainspirowanie uczniów do poznawania historii Polski oraz kształtowanie postawy patriotyzmu. Temat tegorocznej edycji brzmi:  „Powstanie styczniowe (1863-1864) – przyczyny, przebieg i konsekwencje”. Zapraszamy uczniów klas II i III do wykonania plakatu, a VII i VIII - prezentacji multimedialnej. Przedsięwzięcie otrzymało honorowy patronat Podlaskiego Kuratora Oświaty. Prace można nadsyłać do 30.11.2023 r. Na laureatów czekają nagrody i dyplomy. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Dariusz Bielawski

Anna Tyszka