Klasa 3b na warsztatach z pierwszej pomocy

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA – UDZIAŁ W  WARSZTATACH KL. 3B

Dnia 03.04.2024r. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez żołnierzy WCR Białystok oraz 18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Fundacji Naszpikowani. Na początek kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego przybliżyli uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po pokazie trzecioklasiści mieli okazję zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Mali ochotnicy ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Na zakończenie spotkania chłopcy mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze i poznać bogaty sprzęt wojskowy, a dziewczynki cieszyły się ze spotkania z maskotką Rysiem.