"Jestem małym patriotą" - klasa 2c w Muzeum Wojska


Czym jest patriotyzm?  Jak być patriotą w swoim najbliższym otoczeniu? Na te i inne pytania poszukiwali odpowiedzi uczniowie klasy 2c, którzy wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Wojska w Białymstoku. W trakcie godzinnej wizyty w muzeum, dzieci miały możliwość zapoznania się z muzealnymi eksponatami. Dowiedziały się jak ubierali się żołnierze w czasie wojny oraz kim był Józef Piłsudski. Mogły utrwalić swoją wiedzę na temat symboli narodowych i wykazać się spostrzegawczością odnajdując te symbole na manekinach i w muzealnych gablotach.

Uczniowie musieli też wykazać się wytrwałością i umiejętnością współdziałania, podczas układania wspólnie z koleżankami i kolegami puzzli przedstawiających symbole narodowe.  Na zakończenie każdy mógł spróbować swoich sił w teleturnieju „Wiedzy patriotycznej”. Wystarczyło zakręcić kołem i odpowiedzieć na pytanie z wylosowanej kategorii. Wszyscy poradzili sobie znakomicie.

To była prawdziwa lekcja patriotyzmu i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Powrót na początek strony