Jesienne klimaty w klasie 1c

Jesień już na dobre rozgościła się nie tylko za oknem, ale też w salach lekcyjnych. Uczniowie klasy 1c na lekcjach przyrody dzielili się spostrzeżeniami na temat zmian zachodzących w  przyrodzie jesienią, dowiedzieli się też jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Na podwórku bawili się w kolorowych liściach, na spacerach zbierali kasztany.

Nic więc w tym dziwnego, że temat jesieni pojawił się też na zajęciach z plastyki. Dzieci przygotowały kartki, farby i pędzle oraz liście o różnych kształtach i rozmiarach. Najpierw malowały liście farbami i odbijały je na kartkach. Następnie dorysowywały różne elementy tak, aby powstały ciekawe prace związane z jesienią. Pomysłów nie brakowało - pojawiły się piękne kolorowe bukiety, drzewa, jeże i wiewiórki, a nawet motyle i arbuz. :)

Te wspaniałe prace zawisły oczywiście w klasowej galerii. Teraz już widać, że do klasy 1c też zawitała kolorowa jesień.