Jak udzielić pierwszej pomocy? – warsztaty

Jak udzielić pierwszej pomocy? – warsztaty

25 września 2019 r. klasy IV a i V a uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez NFZ, dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Prowadził je wyspecjalizowany ratownik medyczny. Uczniowie mieli okazję wykonać ćwiczenia praktyczne, robili „sztuczne oddychanie” i masaż serca. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest każda minuta podczas walki o życie. Resuscytacja, reanimacja, numery alarmowe… Uczniowie naszej szkoły już wiedzą, że pod tymi słowami kryją się ważne zagadnienia. Ćwiczenia wykonywane przez dzieci pod okiem specjalisty dostarczyły im wielu wrażeń. To była bardzo pożyteczna lekcja.