Ekopracownia - warsztaty "Energia drzemiąca w naturze"

ekopracownia-logotypy-do-dokumentow.png

W listopadzie uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach „Energia drzemiąca w naturze” zorganizowanych w ramach  Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej - ekopracownia odnawialnych źródeł energii (OZE). Program jest współfinansowany ze środków WFOŚiGW w Białymstoku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na zajęciach dzieci dowiedziały się czym jest energia i dlaczego ma tak ogromne znaczenie w naszym życiu. Wspólnie z prowadzącym uczyły się rozpoznawania odnawialnych źródeł energii i wskazywały jakie korzyści dają one dla środowiska. Na koniec realizowały zadanie z programowania, do którego wykorzystywane były roboty Photon. Dzięki realizacji warsztatów nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat ekologii.

Zapraszamy do pobrania materiałów wykorzystanych na zajęciach

Scenariusz warsztatów "Energia drzemiąca w naturze"

Kolorowanka ekologiczna