Ekopracownia OZE w naszej szkole


ekopracownia-logotypy-do-dokumentow.png

W Szkole Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku powstaje nowoczesna Ekopracownia odnawialnych źródeł energii. Jest to możliwe dzięki funduszom pozyskanym w ramach wygranego konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Pozyskana kwota dofinansowania wyniosła 75 tys. zł.

Ekopracownia umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie, poprzez możliwość wykonywania obserwacji, badań, pomiarów oraz odkrywanie świata za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnej w tematyce odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.

Ekopracownia OZE będzie wyróżniać się funkcjonalnością, nowoczesnością oraz estetyką. W skład wyposażenia wejdą m.in.: modele, zestawy doświadczalne oraz nowe meble.

Powrót na początek strony