Dzień Pluszowego Misia 2023

„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,

żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.

Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,

żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”

(autor nieznany, "Piosenka o misiu")

25 listopada swoje święto obchodzi wyjątkowa zabawka, przyjaciel wielu dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 24 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela.

Dzieci poznały historię obchodzonego święta, wspólnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki o misiach, wykonywały również tematyczne zadania na kartach pracy oraz tworzyły ciekawe prace plastyczne.

Na długiej przerwie międzylekcyjnej na szkolnym korytarzu zorganizowano konkurs na największego i na najmniejszego misia. Po zmierzeniu przybyłych tego dnia do szkoły pluszaków, ogłoszono zwycięzców, którzy nagrodzeni zostali dyplomami oraz małymi niespodziankami.

Dzień Pluszowego Misia był dla uczniów pełen pozytywnych emocji. Miś z pewnością nie raz był naszym przyjacielem, który ułatwiał pokonywanie różnych trudności. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, ponieważ „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”