Dostępna Szkoła

dostepna_szkola_excel-03-scaled.jpg

Projekt: „Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia ”.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Dostępna Szkoła”. Jesteśmy jedną z czterech szkół w województwie podlaskim, które zostały zakwalifikowane do jego realizacji. Projekt jest realizowany w latach 2020-2023, a w jego ramach wybrane szkoły podstawowe z całej Polski  - w oparciu o opracowany w ramach projektu MODEL DOSTĘPNEJ SZKOŁY – zostały poddane kompleksowym audytom, w wyniku których opracowane zostały indywidualne plany poprawy dostępności (IPPD). Na ich podstawie samorządy otrzymały wsparcie w postaci grantów na poprawę dostępności architektonicznej budynków, transportu, zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych oraz środki na działania mające na celu podniesienie świadomości oraz kompetencji nauczycieli i specjalistów szkolnych.

MODEL DOSTĘPNEJ SZKOŁY

Celem wdrożenia Modelu Dostępnej Szkoły (MDS), jest poprawa dostępności szkół podstawowych poprzez eliminowanie barier w różnych obszarach: architektonicznym, technicznym, edukacyjno-społecznym, związanym z organizacją, procedurami i zatrudnieniem oraz kompetencjami kadry.

Pierwsze efekty realizacji projektu są już widoczne w naszej szkole. Dzięki otrzymanym funduszom tworzymy przestrzeń przyjazną i dostępną dla każdego!

SP26 - Dostępna Szkoła.png