Archidiecezjalny konkurs o Świętych i Błogosławionych - sukcesy naszych uczniów

„Bł Rodzina Ulmów” – nasi laureaci konkursu

7 marca br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Białymstoku odbył się finał VIII Diecezjalnego Konkursu o Świętych i Błogosławionych, w którym brali udział także nasi uczniowie. Tegoroczna edycja poświęcona była błogosławionej Rodzinie Ulmów. Uczennice klasy 3b (Zosia Wojtal, Hania Benecka i Martyna Łozowska) wzięły udział w kategorii plastycznej dla klas I-III, zaś Julia Chociej z klasy 7b zaangażowała się w kategorię poetycką dla klas V-VIII. Napisany przez Julkę list poświęcony Józefowi i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieciom zdobył drugą nagrodę, zaś Zosia Wojtal cieszyła się z wyróżnienia swojej pracy. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i upominkami. Gratulujemy naszym uczennicom, a poniżej prezentujemy nagrodzony wiersz Julii Chociej.

Julia Chociej „Rodzina Ulmów”

We wsi Markowa koło Łańcuta
Wiktoria i Józef wiedli swe życie.
Niemiecki terror, zasady i buta
decydowały o polskim bycie.

Wbrew prawu Niemca ta dzielna rodzina
po katolicku widziała świat.
Kochali Ojca, Ducha i Syna,
sąsiedzi Żydzi byli im jak brat.

Kochając bliźnich, dali im życie,
nie myśląc o sobie i swoim bycie.
Z miłości do Boga ryzykowali,
Niemcy ich krew niewinną przelali.