"Święcenie plecaków"

18 września br., w dniu swego ślubowania, uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami udali się do kościoła, aby poprzez gest poświęcenia plecaków zaprosić Boga do szkolnych obowiązków. Był to dzień, w którym obchodziliśmy święto patrona dzieci i młodzieży, świętego Stanisława Kostki. Ks. Adam odprawiający Mszę Świętą  zapoznał dzieci z życiorysem świętego i zachęcił je do naśladowania Stasia w jego wytrwałości na modlitwie, umiłowaniu Maryi i wypełnianiu woli Bożej. Rozpoczynając przygodę ze szkołą, warto obrać jak najlepsze wzorce do naśladowania i pamiętać słowa, które święty często powtarzał: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć”. Święty Stanisławie Kostko, módl się za nami.

Agnieszka Pycz