„KINDERY 2021 RUSZYŁY!!!”

Miniony weekend był pełen emocji sportowych. Na parkietach naszej szkoły został rozegrany turniej eliminacyjny KINDER + SPORT 2021 do turnieju finałowego województwa. W turnieju rywalizowało 16 zespołów (5 zespołów z SP9, 3 drużyny z SP2, 2 zespoły z Set Wasilków oraz 6 drużyn z SP26). Były to pierwsze ważne zawody dla naszych młodych zawodniczek, które od września rozpoczęły przygodę w klasach sportowych pod okiem trenerów: Beaty Buńkowskiej i Mariana Ambrożewskiego.

Mimo trudnej sytuacji pandemicznej i ograniczonej ilości godzin na hali, zawodniczki pokazały wielkiego ducha walki i walczyły do  ostatniej piłki. W finałowej szóstce rozgrywanego turnieju znalazły się aż cztery drużyny z naszej szkoły. Zespół w składzie: Natalia Grzyb, Julia Iwaniuk i Julia Węcławska nie dały żadnych szans przeciwniczkom i bez straty seta weszły do finału województwa z I-go miejsca. Dzięki temu finał województwa zostanie rozegrany na parkietach SP26.

Pochwał nie można szczędzić wszystkim naszym młodym siatkarkom. Pokazały się z bardzo dobrej strony i udowodniły przeciwniczkom, że nie można ich lekceważyć. IV miejsce zajęła Maja Sacharczuk i Natalka Sadowska.

Dziewczynom zabrakło naprawdę niewiele, by awansować do Mistrzostw Województwa Podlaskiego. Dziewczyny w składzie Oliwia Harasim, Klaudia Płońska, Lidia Sadowska, Małgorzata Martin, Weronika Ponciło, Weronika, Krystosiak, Gabriela Rzemieniecka i Laura Dąbrowska zasługują na ogromne brawa za walkę i pozostawione serce na boisku.

Trzymamy natomiast kciuki za Natalkę, Julkę i Julkę w FINALE!!!!!!