Każdy z nas jest inny i wyjątkowy – zajęcia biblioterapeutyczne w naszej bibliotece

W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia „Każdy z nas jest inny i wyjątkowy”. Uczniowie klasy 4b wysłuchali bajki terapeutycznej „Rubinek”, którą napisał Artur Barciś. Odbyła się pogadanka: co to znaczy „inny”, co czujemy, gdy wydaje nam się, że jesteśmy „inni”. Uczniowie chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami oraz nazywali emocje, które pojawiały się w bajce.
Zajęcia miały na celu kształtowanie wśród dzieci postawy akceptacji i tolerancji. Uświadomienie im, że się od siebie różnimy, rozwijamy odmienne pasje, jesteśmy dobrzy w różnych rzeczach. Dzięki temu możemy się uzupełniać i jesteśmy wyjątkowi. Spotkanie zakończyło się wysłuchaniem i zaśpiewaniem piosenki „Każdy z nas jest inny i wyjątkowy”.