Znamy się na emocjach- klasa 2 a

Na zajęciach plastycznych  klasa 2a podsumowała projekt o emocjach i namalowała na kartkach „odstraszacze strachów”, tj. rzeczy, zjawiska, sytuacje, które niwelują powstawanie negatywnych odczuć. Do tematu dzieci podeszły z wielkim zaangażowaniem i wykazały się pomysłowością oraz kreatywnością!  Podsumowując zajęcia, uczniowie zagrali także w grę "Emocje".
W ramach zajęć technicznych dzieci wykonywały prace przestrzenne ukazujące „różnorodność emocji”. Na rolkach po papierze toaletowym powstawały szablony postaci z pozostawionym wyciętym miejscem na głowę. Dzieci do środka rolki wsuwały następnie mniejsze karteczki z narysowanymi na niej kilkoma emocjami, m.in.: strachu, złości, radości, smutku. Dzięki temu, stworzona postać mogła przedstawiać różne wyrazy twarzy. Podczas zajęć dzieci lepiej poznały emocje i nauczyły się je trafnie nazywać. To była pouczająca lekcja!