Zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej w ramach realizacji NPRC 2.0 na lata 2021-2025.


W ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 nasza biblioteka wzbogaciła się o 687 książek.

W oparciu o rozmowy i ankiety przeprowadzone wśród uczniów, rodziców i nauczycieli oraz we współpracy z biblioteką publiczną sporządziliśmy listę propozycji książek, które warto byłoby mieć w zasobach naszej biblioteki. Po zaopiniowaniu przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Samorząd Szkolny, a także po analizie rynku wydawniczego zakupiliśmy książki obyczajowe, fantastyczne, detektywistyczne, przyrodnicze, podróżnicze, historyczne, pedagogiczne o wychowaniu, komiksy, albumy z różnych dziedzin wiedzy, książki w języku angielskim na różnych poziomach, lektury, książki popularnonaukowe. W dostawie znalazły się również książki poruszające problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości i pomocy innym. Specjalnie dla naszych najmłodszych czytelników wybraliśmy książki pisane dużą czcionką z serii Czytam sobie, Zaopiekuj się mną, Opowiem Ci, mamo.
Dostawa nowości wydawniczych ogromnie nas ucieszyła.

Zapraszamy serdecznie do biblioteki po nowe tytuły.

Powrót na początek strony